niedziela, 21 stycznia 2018

Metamorfoza poddasza

Z pomocą wielu rąk wykończone.
A mam na myśli oczywiście poddasze, a dokładnie część loftową- otwartą. Nie bez przyczyny piszę
o pomocnych rękach, albowiem większość prac remontowych i budowlanych wykonali domownicy
i najbliższa rodzina. Ekipę budowlaną wpuściłam dopiero do zrobienia gładzi, ułożenia kamienia na kominie i malowania ścian.
Do urządzania wnętrza to już nikogo nie dopuściłam 😊. To była tylko i wyłącznie moja działka- radosna twórczość 😀, I tak krok po kroku zaaranżowałam i urządziłam nową domową przestrzeń.
Inspiracją do stworzenia takiego właśnie poddasza były dla mnie artystyczne strony, min. takie jak:
https://www.planete-deco.fr/
http://www.pufikhomes.com/
https://www.freundevonfreunden.com/
http://ladnydom.pl/czterykaty/0,0.html
https://www.elle.pl/decoration
http://decoroom.pl/
https://www.homebook.pl/
https://nowoczesnastodola.pl/

We wnętrzu chciałam uzyskać maksymalną przestrzeń, której mi brakuje na parterze domu. W tym celu pozostawiłam odsłonięte belki, które powiększają pokój i tworzą dodatkowy element ozdobny. Również ogromne znaczenie w powiększeniu wnętrza ma ilość okien (4), białe ściany i biała cegła
na kominie. Unikałam zakupu ciężkich mebli oraz meblościanek - które kojarzą mi się z pospolitymi masówkami. Eklektyzm- właśnie na ten styl tak naprawdę postawiłam. Znajdziemy tu bowiem kilka elementów industrialnych, które mocno zarysowują wnętrze czarnym kolorem ( drabina, lampy, stoliki), PRL- czyli aksamitne fotele, stół z krzesłami i szafka rtv oraz wszechobecne dodatki skandynawskie, które miały za zadanie ocieplić klimat i sprawić aby miejsce było przyjazne, naturalne. Przyjazny i relaksacyjny klimat  tworzą również rośliny.Dorzucam również zdjęcie metamorfozy fotela. Czyszczenie i wybór aksamitnej tkaniny obiciowej to moja działka. Wymiana gąbki i obicie to praca tapicera.
Po zakup tkanin obiciowych polecam http://sklepmagiawnetrz.pl/  w Puławach.


15 komentarzy:

 1. Wystrzałowe poddasze, na 5*.Interesują mnie koszty robót budowlanych,ocieplenie,gładzie,podłogi.Możesz podać ile mniej więcej to wyniosło?Mam strych do wykończenia;)
  Lizka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Trudno mi podsumować koszty, bo rozłożyły się na kilka miesięcy. Materiały budowlane kupowaliśmy w większej ilości, bo jednocześnie budował się garaż i trudno mi określić.

   Usuń
 2. Niezmiennie jestem zachwycona! A renowacja fotela i mi się marzy, jednak nie mam gdzie jej przeprowadzić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Superowo!!!! Przytulnie i zarazem nowocześnie. Fajnie zestawiłaś zdjęcia z tym co było i jest teraz.

  OdpowiedzUsuń
 4. fotel to wisienka na torcie:)))ale urzekła mnie ta czarna drabina-rewelacja:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne poddasze...
  Dorotko powiedz mi, te cegły to tapeta ? czy coś innego ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Poddasze wygląda rewelacyjnie:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładnie odrestaurowaliście to poddasze, dobra robota. Sam Kończę budowę własnego domu. Miał być gotowy sierpniu, ale mieliśmy kilka potknięć przy stawianiu parteru i prace się przedłużyły, mimo że przygotowałem się do nich bardzo dobrze. Kupiłem profesjonalny sprzęt budowlany na https://www.arad.pl/drabiny-specjalne,g17.html, żeby robotnicy mogli pracować bez żadnych utrudnień

  OdpowiedzUsuń
 8. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 9. 31 years old VP Sales Douglas Bicksteth, hailing from Gimli enjoys watching movies like "Hound of the Baskervilles, The" and Table tennis. Took a trip to Su Nuraxi di Barumini and drives a 600SEC. jej wyjasnienie

  OdpowiedzUsuń
 10. Solidnie napisane. Pozdrawiam i liczę na więcej ciekawych artykułów.

  OdpowiedzUsuń
 11. Solidnie napisane. Pozdrawiam i liczę na więcej ciekawych artykułów.

  OdpowiedzUsuń
 12. Faktycznie samo poddasze wygląda rewelacyjnie i muszę przyznać, że ja również się za niedługo czas biorę za taką pracę. Wiem także jak ważną kwestią jest samo ocieplenie poddasza i całkiem niedawno o tym czytałem. Doskonale opisano tą kwestię w https://ibialoleka.pl/artykul/ocieplanie-poddasza/1153828 i jestem przekonany, że warto tą wiedzę posiadać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawy artykuł. Jestem pod wielkim wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję